top of page
League Champions - Individuals

Year     Sport/Event                               Name                            League Gender             School

** League Record

1944     Track & Field – 880yd relay          Bately,                          COL     Boys                 RFA

                                                            Graves,

                                                            Rolston,

                                                            Lodge

1953     Tennis- Doubles                          Dave Gierer                    COL     Boys                 RFA

1953     Tennis- Doubles                          Tom Sullivan                  COL     Boys                 RFA

1954     Track & Field Relays- 440yd Relay Stan Gorski,                   COL     Boys                 RFA

Clarence VanVechten,

                                                            Jim Hatter,

                                                            Gil Spaller

1954     Track & Field- 880yd Relay          Stan Gorski,                   COL     Boys                 RFA **

Clarence VanVechten,

                                                            John O’Donnell,

                                                            Gil Spaller

1957     Swimming- 200yd Medley            A. Taverna,                    COL     Boys                 RFA **

                                                            F. Petronella,

                                                            F. Calandra,

                                                            C. Minor

1957     Wrestling                                   Tony Franco                   CNY     Boys                 RFA

1969     Track & Field – 75yd dash            S. Watts                         COL     Girls                 RFA **

1970     Track & Field – 50yd dash            S. Watts                         COL     Girls                 RFA

1970     Wrestling                                   Dan Pisano                     CNY     Boys                 RFA

1971     Wrestling                                   Lou Vito                        CNY     Boys                 RFA

1973     Track & Field – High Jump           Cindy Williams               COL     Girls                 RFA **

1974     Track & Field – 1 mile relay          Jones,                            COL     Girls                 RFA

                                                            Bosco,

                                                            Brooks,

                                                            Rahrig

1974     Track & Field – 220yd dash          P. Richardson                 COL     Girls                 RFA

1975     Wrestling – 105 lbs                      Jim Mahar                      CNY     Boys                 RFA

1975     Wrestling – 126 lbs                      Sam Sanzone                  CNY     Boys                 RFA

1976     Wrestling – 112 lbs                      Jim Donahue                  COL     Boys                 RFA

1976     Wrestling – 105 lbs                      Fred Festa                      COL     Boys                 RFA

1976     Wrestling – 112 lbs                      Jim Donahue                  CNY     Boys                 RFA

1976     Wrestling – 215 lbs                      Jim Szerbo                     CNY     Boys                 RFA

1976     Wrestling – 105 lbs                      Sal Frank                       CNY     Boys                 RFA

1977     Wrestling – 112 lbs                      Fred Festa                      COL     Boys                 RFA

1977     Wrestling – 91 lbs                       Bob Festa                       COL      Boys                 RFA

1977     Wrestling – 119 lbs                      John Donahue                 COL     Boys                 RFA

1977     Wrestling – 132 lbs                      Todd Bowers                  COL     Boys                 RFA

1978     Wrestling – 138 lbs                      Todd Bowers                  COL     Boys                 RFA

1978     Wrestling – 112 lbs                      Fred Festa                      COL     Boys                 RFA

1978     Wrestling – 91 lbs                       Bob Festa                       COL      Boys                 RFA

1978     Wrestling – 119 lbs                      John Donahue                 COL     Boys                 RFA

1978     Wrestling – 138 lbs                      Todd Bowers                  CNY     Boys                 RFA

1985     Track & Field- 3200m relay          Erica Viviani,                 COL     Girls                 RFA **

                                                            Michelle Fleet,               

                                                            Tammy Gustum,            

                                                            Kirstin Flynn                 

1986     Indoor Track – SP                       Mark Anken                   COL     Boys                 RFA

1986     Track & Field – Triple Jump          Xina McGhee                 COL     Girls                 RFA

1986     Track & Field – Shot Put              Karen Coleman               COL     Girls                 RFA

1986     Track & Field- Shot Put                Mark Anken                   OHSL   Boys                 RFA

1986     Wrestling                                   Dominick Darcangelo      CNY     Boys                 RFA

1986     Wrestling                                   Byron Mason                  CNY     Boys                 RFA

1987     Bowling- High Avg                     Kelly LaSalle                  COL     Girls                 RFA

1987     Tennis- 1st Singles                       Vanessa Roes                 COL     Girls                 RFA

1988     Gymnastics- AA                         Shelby Defranco             OHSL   Girls                 RFA

1988     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Eric Grey,                      OHSL   Boys                 RFA

                                                            Dan Hensley,

                                                            Steve Cardwell,

                                                            John Ciotti

1988     Indoor Track – Shot Put                John Ciotti                     OHSL   Boys                 RFA

1988     Indoor Track – 55m HH                Steve Cardwell                OHSL   Boys                 RFA

1988     Indoor Track – 300m                    Steve Cardwell                OHSL   Boys                 RFA

1988     Indoor Track – 400m                    Steve Cardwell                OHSL   Boys                 RFA

1988     Indoor Track- HJ                         Ralph Mirabelli               OHSL   Boys                 RFA

1989     Indoor Track – HJ                       Ralph Mirabelli               OHSL/CNYITA  Boys     RFA

1990     Tennis- 1st Singles                       Paula Zakala                   OHSL   Girls                 RFA

1990     Track & Field – 400m IH              Melissa Wilde                 OHSL   Girls                 RFA

1990     Wrestling – 145 lbs                      Bill Jones                       CNY     Boys                 RFA

1990     Wrestling                                   Anderson                       CNY     Boys                 RFA

1990     Wrestling                                   Anderson                       OHSL   Boys                 RFA

1991     Gymnastics- AA, Floor Ex.           Kristen Evans                 OHSL   Girls                 RFA

1991     Tennis – Singles                          Jay Chen                        OHSL   Boys                 RFA

1991     Track & Field – 400m IH              Melissa Wilde                 OHSL   Girls                 RFA

1992     Tennis – Singles                          Jay Chen                        OHSL   Boys                 RFA

1992     Tennis – Second Singles               Robert Chen                   OHSL   Boys                 RFA

1992     Track & Field – 400m                  Melissa Wilde                 OHSL   Girls                 RFA

1992     Wrestling                                   Scott Melnick                 OHSL   Boys                 RFA

1993     Indoor Track-4 x 800m Relay        Tina Kellogg,                  OHSL   Girls                 RFA

Sheila Fortin,     

                                                            Jennifer Young,

Jay Williamson

1993     Track & Field – High Jump           Mary Hurlbut                  OHSL   Girls                 RFA

1993     Wrestling – 177 lbs                      Matt Soboloski               OHSL   Boys                 RFA

1993     Wrestling – 145                          Kevin Colmer                 OHSL   Boys                 RFA

1993     Bowling- Doubles                       Ed Hicks                        OHSL   Boys                 RFA

1993     Bowling- Doubles                       Eric Hicks                      OHSL   Boys                 RFA

1994     Indoor Track – Pole Vault             Mike Mercoldie              OHSL   Boys                 RFA

1994     Tennis – 1st Singles                     Robert Chen                   OHSL   Boys                 RFA

1994     Tennis – 2nd Singles                     Matt Vaccaro                  OHSL   Boys                 RFA

1994     Tennis – 3rd Singles                      Peter Braxton                  OHSL   Boys                 RFA

1994     Track & Field – Pole Vault            Mike Mercoldie              OHSL   Boys                 RFA

1994     Track & Field – 110m HH             Kirk Wilde                     OHSL   Boys                 RFA

1994     Track & Field – 200m                  Leah Fennell                  OHSL   Girls                 RFA

1994     Track & Field – 4 x 100m relay      Geminesse Jones,            OHSL   Girls                 RFA

                                                            Sheila Fortin,

                                                            Bianca McCaskill,

                                                            Leah Fennel

1994     Wrestling – 98 lbs                       Shane Best                     OHSL   Boys                 RFA

1994     Wrestling – 155 lbs                      Dwayne McNeely            OHSL   Boys                 RFA     

1995     Bowling- League Tourn                Jeremy Smith,                 OHSL   Boys                 RFA

                                                            Chris Davis, Dave Enslin, Mike Lindquist,

1995     Bowling- League Tourn    (cont)    Ed Hicks

1995     Indoor Track – SP                       Melany Willis                 OHSL   Girls                 RFA

1995     Swimming- Diving Champ            Tim Donahue                  OHSL   Boys                 RFA

1995     Track & Field – 3200m                Craig Zingerline              OHSL   Boys                 RFA

1995     Track & Field – Shot Put              Al Nordman                   OHSL   Boys                 RFA

1995     Track & Field – Long Jump           Sheila Fortin                   OHSL   Girls                 RFA

1995     Wrestling – 105 lbs                      Craig Valente                 OHSL   Boys                 RFA

1995     Wrestling – 132 lbs                      Matt Roberts                  OHSL   Boys                 RFA

1995     Wrestling – 177 lbs                      Matt Soboloski               OHSL   Boys                 RFA

1996     Indoor Track – TJ                        Bianca McCaskill                        OHSL   Girls                 RFA

1997     Gymnastics- Vault                       Sara Wasilenko               OHSL   Girls                 RFA

1997     Indoor Track – 400m                    Lubert Lewis                  OHSL   Boys                 RFA **

1997     Indoor Track – 600m                    Lubert Lewis                  OHSL   Boys                 RFA **

1997     Indoor Track – 800m                    Lubert Lewis                  OHSL   Boys                 RFA **

1997     Track & Field – Discus                 Noreen McClendon          OHSL   Girls                 RFA

1997     Track & Field – Triple Jump          Bianca McCaskill                        OHSL   Girls                 RFA

1997     Wrestling – 125 lbs                      Craig Valente                 OHSL   Boys                 RFA

1997     Wrestling- 140 lbs                       Eric Miller                     TVL      Boys                 RFA     

1998     Wrestling – 145 lbs                      Craig Valente                 OHSL, TVLBoys            RFA

1998     Wrestling – 130 lbs                      Alan Hitchcock

1999     Wrestling – 145 lbs                      Craig Valente                 OHSL   Boys                 RFA

1999     Wrestling – 112 lbs                      Chad Thompson              OHSL   Boys                 RFA

1999     Wrestling – 130 lbs                      Alan Hitchcock               OHSL   Boys                 RFA

2000     Track & Field – Pentathlon           Heather Allain                OHSL   Girls                 RFA

2000     Track & Field – Pentathlon           Heather Allain                OHSL   Girls                 RFA

2000     Track & Field – Shot put               Devon Sanderson            OHSL   Girls                 RFA

2001     Gymnastics- AA                         Brittany Skidmore           OHSL   Girls                 RFA

2001     Indoor Track – 300m                    Chaunvee’ Paige             OHSL   Girls                 RFA

2001     Track & Field – Discus                 Kalyn Wille                    OHSL   Girls                 RFA

2001     Track & Field – 400m                  Chaunvee’ Paige             OHSL   Girls                 RFA

2002     Indoor Track – SP                       Kalyn Wille                    OHSL   Girls                 RFA

2002     Indoor Track – 55m                     Chaunvee’ Paige             OHSL   Girls                 RFA

2002     Indoor Track – 300m                    Chaunvee’ Paige             OHSL   Girls                 RFA

2004     Indoor Track – Shot Put                Kalyn Wille                    OHSL   Girls                 RFA

2004     Indoor Track – 4 x 200m relay       Joe Reed,                       OHSL   Boys                 RFA

                                                            Sean McDaniel,

                                                            Seth Gordon,

                                                            Robert Register

2004     Tennis- 1st Singles                       Supriya Poonati               OHSL   Girls                 RFA

2004     Track & Field – 4 x 100m relay      Joe Reed,                       OHSL   Boys                 RFA

                                                            Sean McDaniel,

                                                            Seth Gordon,

                                                            Durrell Cull

2004     Track & Field – High Jump           Matt Parker                    OHSL   Boys                 RFA

2005     Tennis – 1st Doubles                     Supriya Poonati               OHSL   Girls                 RFA

2005     Tennis – 1st Doubles                     Megan Tigges                 OHSL   Girls                 RFA

2006     Indoor Track – Shot Put                Derek Sherman               OHSL   Boys                 RFA

2006     Gymnastics                                Kaelei Spoor                  OHSL   Girls                 RFA

2007     Indoor Track – Shot Put                Derek Sherman               OHSL   Boys                 RFA

2007     Indoor Track – Long Jump            Shawn Carter                  OHSL   Boys                 RFA

2007     Indoor Track – Triple Jump           Shawn Carter                  OHSL   Boys                 RFA

2007     Indoor Track – 55m H                  Santino Emmanuele         OHSL   Boys                 RFA

2007     Track & Field – Shot Put              Derek Sherman               OHSL   Boys                 RFA

2007     Track & Field – Triple Jump          Shawn Carter                  OHSL   Boys                 RFA

2007     Track & Field – 800m                  Nick Jeror                      OHSL   Boys                 RFA

2008     Indoor Track – 300m                    Kayleigh McKinney         CNYCL Girls                 RFA

2008     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Jessica Razy,                  CNYCL Girls                 RFA

Chanelle McWilliams,                             

                                                            Kayleigh McKinney,

Hilary Baker

2008     Indoor Track – PV                       Kelly Benfey                  CNYCL Girls                 RFA

2008     Indoor Track- TJ                         Kelly Benfey                  CNYCL Girls                 RFA

2008     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Chanelle McWilliams,      MVITA Girls                 RFA

Jessica Razy,

Kayleigh McKinney,

Hilary Baker

2008     Indoor Track – 55m                     Chanelle McWilliams       MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Judith Benjamin,             MVITA Girls                 RFA

                                                            Dana LaBouef,

                                                            Christina Emmanuele,

                                                            Taylor Holst

2008     Indoor Track – SP                       Nicole Wasco                 MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – WT                      Nicole Wasco                 MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track- 300m                     Kayleigh McKinney         MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – PV                       Kelly Benfey                  MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – TJ                        Kelly Benfey                  MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – LJ                        Kayleigh McKinney         MVITA Girls                 RFA

2008     Indoor Track – 55m H                  Santino Emmanuele         CNYCL Boys                 RFA

2008     Indoor Track – Long Jump            Shawn Carter                  CNYCL Boys                 RFA

2008     Indoor Track – Triple Jump           Shawn Carter                  CNYCL Boys                 RFA

2008     Indoor Track – 3200m                  Todd Butters                  CNYCL Boys                 RFA

2008     Indoor Track – 4 x 200m relay       Shawn Carter,                 CNYCL Boys                 RFA

                                                            Anthony DeJean,

                                                            Kyle Kimball,

                                                            Santino Emmanuele

2008     Track & Field – Pentathlon           William Parker               CNYCL Boys                 RFA

2008     Track & Field – 110 H                  Santino Emmanuele         CNYCL Boys                 RFA

2008     Track & Field – Triple Jump          Shawn Carter                  CNYCL Boys                 RFA

2009     Bowling- High Avg                     Olivia Bodley                 CNYCL Girls                 RFA

2009     Bowling- High Series                   Olivia Bodley                 CNYCL Girls                 RFA

2009     Indoor Track – 55m                     Jessica Razy                   CNYCL Girls                 RFA

2009     Indoor Track – PV                       Judith Benjamin              CNYCL Girls                 RFA

2009     Indoor Track – 55m                     Hilary Baker                   MVITA Girls                 RFA

2009     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Jessica Razy                   MVITA Girls                 RFA
                                                           Sarah Southwell,

                                                            Dana Husband,

                                                            Judith Benjamin

2009     Indoor Track – PV                       Kelly Benfey                  MVITA Girls                 RFA

2009     Indoor Track – TJ                        Kelly Benfey                  MVITA Girls                 RFA

2009     Indoor Track – SP                       Nicole Wasco                 MVITA Girls                 RFA

2009     Indoor Track -WT                       Nicole Wasco                 MVITA Girls                 RFA

2009     Indoor Track – 55m                     Anthony DeJean              CNYCL Boys                 RFA

2009     Indoor Track – Long Jump            Anthony DeJean,             CNYCL Boys                 RFA

2009     Indoor Track – High Jump            William Parker               CNYCL Boys                 RFA

2009     Track & Field – 55m                    Jessica Razy                   CNYCL Girls                 RFA

2009     Track & Field – Pole Vault            Judy Benjamin                CNYCL Girls                 RFA

2010     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Jessica Razy,                  CNYCL Girls                 RFA

                                                            Hilary Baker,

                                                            Jessica Gallagher,

                                                            Sarah Southwell,

2010     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Erin Thomas (cont)

2010     Indoor Track – PV                       Kelly Benfey                  CNYCL Girls                 RFA

2010     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Jessica Razy,                  CNYCL Girls                 RFA

                                                            Hilary Baker,

                                                            Jessica Gallagher,

                                                            Erin Thomas

2010     Track & Field – 100m                  Anthony DeJean              CNYCL Boys                 RFA

2011     Indoor Track – 55m                     Vita Puma                      MVITA Girls                 RFA

2011     Indoor Track – LJ                        Vita Puma                      MVITA Girls                 RFA

2011     Indoor Track – 300m                    Jessica Gallagher             MVITA Girls                 RFA

2011     Indoor Track – PV                       Jessica Gallagher             MVITA Girls                 RFA

2011     Indoor Track – TJ                        Megan O’Connell            MVITA Girls                 RFA

2012     Cross Country                             Erik Winberg                  CNYCL Boys                 RFA

2012     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Hayleigh Cavalier,           CNYCL Girls                 RFA

                                                            Sarah Sedat,

                                                            Nicole Anken,

                                                            Jennifer Tasco

2012     Indoor Track – 1000m                  Jasmine Meerdink           CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – 55m                     Shabria Hoy                   CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – LJ                        Shabria Hoy                   CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – 55m HH                Dana Husband                CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Shabria Hoy,                   CNYCL Girls                 RFA

                                                            Mariah Johnson,

                                                            Vita Puma,

                                                            Nicole Anken

2012     Indoor Track – SP                       Mariah Mays                  CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – WT                      Mariah Mays                  CNYCL Girls                 RFA

2012     Indoor Track – HJ                       Natasha Raffai                CNYCL Girls                 RFA

2012     Tennis – 1st Singles                      Jordan General                OHSL   Girls                 RFA

2012     Tennis- 1st Doubles                      Lauren Iacovissi              OHSL   Girls                 RFA

2012     Tennis- 1st Doubles                      Alexis Bravo                  OHSL   Girls                 RFA

2013     Indoor Track – 3000m                  Madison Varano              CNYCL Girls                 RFA

2013     Indoor Track – 55m                     Mariah Johnson               CNYCL Girls                 RFA **

2013     Indoor Track – 55m H                  Mariah Johnson               CNYCL Girls                 RFA **

2013     Indoor Track – 200m                    Mariah Johnson               CNYCL Girls                 RFA **

2013     Indoor Track – SP                       Mariah Mays                  CNYCL Girls                 RFA

2013     Indoor Track – WT                      Mariah Mays                  CNYCL Girls                 RFA

2013     Indoor Track – TJ                        Dana Husband                CNYCL Girls                 RFA

2013     Swimming – 100 Free                  Tianna Pugh                   CSC      Girls                 RFA

2013     Tennis- 1st Doubles                      Lauren Iacovissi              TVL      Girls                 RFA

2013     Tennis- 1st Doubles                      Holly Hash                     TVL      Girls                 RFA

2013     Track & Field -800m                    Erik Winberg                  TVL      Boys                 RFA

2013     Track & Field- 1600m                  Erik Winberg                  TVL      Boys                 RFA

2013     Track & Field -400m                    Justin Houle                   TVL      Boys                 RFA

2013     Track & Field- 200m                    Josh Reed                      TVL      Boys                 RFA

2013     Track & Field- 4 x 100m Relay      Josh Reed,                      TVL      Boys                 RFA

Bradley Dougherty,

George Brown,

Leroy Brown

2013     Track & Field -4 x 400m Relay      Justin Houle,                   TVL      Boys                 RFA                                          Nick Proper,

John Allen,

Immanuel Carter

2014     Indoor Track – 55m                     George Brown                MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 300m                    Josh Reed                      MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 1000m                  Eric Winberg                  MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 1600m                  Matt Silver                     MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 55m H                  John Swancott                MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 4 x 200m relay       Anthony Capron,             MVITA Boys                 RFA

                                                            Justin Houle,

                                                            Bradley Dougherty,

                                                            Josh Reed

2014     Indoor Track – 4 x 400m relay       Justin Houle,                   MVITA Boys                 RFA

                                                            Nick Proper,

                                                            Emmanuel Carter,

                                                            John Allen

2014     Indoor Track – 4 x 800m relay       John Balog,                    MVITA Boys                 RFA

                                                            Matt Morse,

                                                            Andy Jesselson,

                                                            Matthew Silver

2014     Indoor Track – Shot Put                Robert Alder                  MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – Pole Vault             Matt Adamik                  MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – Long Jump            George Brown                MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – Weight Throw        Robert Alder                  MVITA Boys                 RFA

2014     Indoor Track – 55m                     Mariah Johnson               TVL      Girls                 RFA **

2014     Indoor Track – 55m H                  Mariah Johnson               TVL      Girls                 RFA **

2014     Indoor Track – 200m                    Mariah Johnson               CNYCL Girls                 RFA

2014     Indoor Track – 3000m                  Aleigha Hawkins             TVL      Girls                 RFA

2014     Indoor Track- 400m                     Kayla Barber                  TVL      Girls                 RFA **

2014     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Kayla Barber,                 TVL      Girls                 RFA

                                                            Alissa Barber,

                                                            Sophie Henderson,

                                                            Rebecca Matt

2014     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Alissa Barber,                 TVL      Girls                 RFA

                                                            Sophie Henderson,

                                                            Mariah Johnson,

                                                            Sydney Lewis

2014     Indoor Track -SP                         Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA **

2014     Indoor Track – WT                      Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA

2014     Indoor Track – PV                       Sydney Lewis                 TVL      Girls                 RFA

2014     Track & Field – 4 x 100m relay      Tekitha Posey-Berry,        TVL      Girls                 RFA

                                                            Mattison Hunt,

                                                            Mariah Johnson,

                                                            Teresa Anken

2014     Track & Field- Discus                  Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA

2014     Track & Field – 400m                  Nick Proper                    TVL      Boys                 RFA

2014     Track & Field – Shot Put               Robert Alder                  TVL      Boys                 RFA

2014     Track & Field – Discus                 Robert Alder                  TVL      Boys                 RFA

2014     Track & Field – 4 x 100m relay      Brad Dougherty,              TVL      Boys                 RFA

                                                            Nick Proper,

                                                            Anthony Capron,

                                                            Justin Houle

2014     Track & Field – 4 x 400m relay      Nick Proper,                   TVL      Boys                 RFA

                                                            Ben Schmidt,

                                                            Mike Zawisza,                           

                                                            Justin Houle

2015     Indoor Track – 55m H                  Sophie Henderson           TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Kayla Barber,                 TVL      Girls                 RFA

                                                            Alissa Barber,

                                                            Dominica Serra,

2015     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Sara Brooks (cont)

2015     Indoor Track – 55m                     Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Alissa Barber,                 TVL      Girls                 RFA

                                                            Tiffany Thomason,

                                                            Lisa Gotti,

                                                            Meghan Evans

2015     Indoor Track – SP                       Julianna Piemonte           TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – WT                      Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – TJ                        Katrina Winberg             TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – PV                       Kalei Krzemien               TVL      Girls                 RFA

2015     Indoor Track – 55m                     Brian Slaughter               MVITA Boys                 RFA

2015     Indoor Track – 300m                    Nicholas Proper              MVITA Boys                 RFA

2015     Indoor Track – 600m                    Justin Houle                   MVITA Boys                 RFA

2015     Indoor Track – 4 x 200m relay       Nicholas Proper,              MVITA Boys                 RFA

                                                            Brian Slaughter,

                                                            Justin Houle,

                                                            Dylan Finley

2015     Indoor Track – 4 x 800m relay       Ankur Desai,                  MVITA Boys                 RFA

                                                            Colin Shean,

                                                            Samuel Pruitt,

                                                            Henry Cangialesi

2015     Indoor Track – Shot Put                Alex Cianfrano               MVITA Boys                 RFA

2015     Indoor Track – High Jump            Zach Allen                     MVITA Boys                 RFA

2015     Indoor Track – Long Jump            Brian Slaughter               MVITA Boys                 RFA

2015     Swimming- 200m Free                 Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2015     Track & Field – Shot Put              Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA

2015     Track & Field – 4 x 100m relay      Sydney Lewis,                TVL      Girls                 RFA **

                                                            Meghan Evans,

                                                            Mattison Hunt,

                                                            Tekitha Posey-Barry

2015     Track & Field – 4 x 400m relay      Teresa Anken,                 TVL      Girls                 RFA **

                                                            Kayla Barber,

                                                            Breanne Payson,

                                                            Meghan Evans

2015     Track & Field – Discus                 Mariah Mays                  TVL      Girls                 RFA

2015     Wrestling – 126 lbs                      Deondre’ Norman            CSC      Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 55m                     Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – 300m                    Kayla Barber                  TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – 3000m                  Moriah Humiston            TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – 55m H                  Tiffany Thomason           TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Tekitha Posey-Barry,        TVL      Girls                 RFA

                                                            Meghan Evans,

                                                            Mattison Hunt,

                                                            Kayla Barber

2016     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Amanda Bird,                 TVL      Girls                 RFA

                                                            Meghan Evans,

Kayla Barber

2016     Indoor Track – Pole Vault             Sydney Lewis                 TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track- SP                         Jennifer Ivy                    TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – LJ                        Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2016     Indoor Track – 55m                     Bradley Dougherty          MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 300m                    Bradley Dougherty          MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 600m                    Devin Bryant                  MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 1600m                  John Balog                     MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 3200m                  Davone Hernandez          MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 55m H                  Craig Gazilli                   MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 4 x 200m relay       Markel Griggs,                MVITA Boys                 RFA

                                                            Nate Korrigan,

                                                            Bryan Rodriguez,

                                                            Bradley Dougherty

2016     Indoor Track – Shot Put                Ryan Swavely                 MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – Weight Throw        Ryan Swavely                 MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 55m                     Alex Sticca                     MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 600m                    Seamus Riley                  MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 55m H                  Craig Gazelli                  MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – Shot Put                Ryan Swavely                 MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – Weight Throw        Ryan Swavely                 MVITA Boys                 RFA

2016     Indoor Track – 4 x 200m relay       Julian Almestica,             MVITA Boys                 RFA

                                                            Alex Sticca,

                                                            Bryan Rodriguez,

                                                            Daniel Carpenter

2016     Swimming – 50 Free                    Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2016     Swimming – 100 Back                 Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2016     Track & Field – 4 x 200m relay      Sydney Lewis,                TVL      Girls                 RFA **

                                                            Kati Gotch,

                                                            Moriah Humiston,

                                                            Marian Draper

2017     Bowling- High Avg                     Mary Kate Weyant          TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track- 55m                       Alex Sticca                     TVL      Boys                 RFA

2017     Indoor Track- 600m                     Seamus Riley                  TVL      Boys                 RFA

2017     Indoor Track- 55m H                   Craig Gazzelli                 TVL      Boys                 RFA

2017     Indoor Track- Shot Put                 Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2017     Indoor Track- Weight Throw         Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA **

2017     Indoor Track- 4 x 200m Relay       Julian Almestica,                         TVL      Boys                 RFA

Alex Sticca,

Bryan Rodriguez,

Daniel Carpenter

2017     Indoor Track – 55m                     Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – 300m                    Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – 1000m                  Mariah Humiston            TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – 3000m                  Marian Draper                TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – 55m H                  Tiffany Thompson           TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Tiffany Thompson,          TVL      Girls                 RFA

                                                            Olivia Griggs,

                                                            Anna Nardslico,

                                                            Kayla Barber

2017     Indoor Track – 4 x 800m Relay      Moriah Humiston,           TVL      Girls                 RFA

                                                            Avery Hildebran,

                                                            Gianna Capoccia,

                                                            Marian Draper

2017     Indoor Track – PV                       Sydney Lewis                 TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – LJ                        Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2017     Indoor Track – WT                      Jennifer Ivy                    TVL      Girls                 RFA

2017     Swimming- 100 Breast                 Oliver Dragojevic            CSC      Boys                 RFA **

2017     Swimming – 4 x 200m relay          Katelyn Nash,                 CSC      Girls                 RFA

                                                            Katerina Dragojevic,        CSC      Girls                 RFA

                                                            Haley Griffin,                 CSC      Girls                 RFA

                                                            Aryann Dolan                 CSC      Girls                 RFA

2017     Swimming – 50 Free                    Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2017     Swimming – 100 Back                 Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2017     Swimming – 400 Free                  Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA

2017     Swimming – 100 Free                  Haley Griffin                  CSC      Girls                 RFA **

2017     Swimming – 4 x 200m MR           Haley Griffin,                 CSC      Girls                 RFA

                                                            Katelyn Nash,

                                                            Katerina Dragojevic,        CSC      Girls                 RFA

                                                            Aryann Dolan

2017     Track & Field – 4 x 100m Relay     Nate Korrigan,                TVL      Boys                 RFA

                                                            Bryan Rodriguez,

                                                            Julian Almestica,

                                                            Dan Carpenter

2017     Track & Field – Discus                 Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2017     Track & Field- 100m                    Tekitha Posey-Barry        TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- 200m                    Tekitha Posey-Barry        TVL     Girls                 RFA

2017     Track & Field- 800m                    Paige Gotch                    TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- 3000m                  Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field -100m H                Sophie Henderson            TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- Steeplechase          Marian Draper                TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- 4 x 100m Relay      Sydney Lewis,                TVL      Girls                 RFA

Olivia Griggs,

Mattison Hunt,

Tekitha Posey-Barry

2017     Track & Field- 4 x 800m Relay      Mariah Humiston,            TVL      Girls                 RFA

Amanda Wilbert,

Paige Gotch,                                                                               Gianna Capoccia

2017     Track & Field- Shot Put                Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- Discus                  Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2017     Track & Field- Pentathlon             Nicole Hanrahan             TVL      Girls                 RFA

2018     Cross Country                             Nathaniel Sletten             TVL      Boys                 RFA

2018     Cross Country                             Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – 55m                     Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – 1500m                  Marian Draper                TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Trinity Clark,                  TVL      Girls                 RFA

                                                            Jalaina Fehn,

                                                            Danielle Lince,

                                                            Amara Jowers

2018     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Danielle Lince,                TVL      Girls                 RFA

                                                            Kaitlyn Salce,

                                                            Anna Nardslico,

                                                            Marian Draper

2018     Indoor Track – HJ                       Mattison Hunt                 TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – PV                       Sydney Lewis                 TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – LJ                        Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – SP                       Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track – WT                      Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2018     Indoor Track- 4 x 200m Relay       Julien Almestica,                         TVL      Boys                 RFA

Alexander Sticca,           

Matthew Myers,

Isaha Garner

2018     Indoor Track- 4 x 800m Relay       Isaac Carlson,                 TVL      Boys                 RFA                                                                  Christopher Hardin,

Jordan Elliot,

Devon McClendon

2018     Indoor Track- Shot Put                 Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2018     Indoor Track- Long Jump             Isaha Garner                   TVL      Boys                 RFA

2018     Indoor Track- Weight Throw         Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2018     Swimming – 100 Breast St            Oliver Dragojevic            CSC      Boys                 RFA

2018     Swimming – 200 Free relay           Emma Preski,                 CSC      Girls                 RFA

                                                            Damaris Moriarty,

                                                            Kara Williamson,

                                                            Aryann Dolan

2018     Track & Field -Pentathlon             Anthony Grey                 TVL      Boys                 RFA

2018     Track & Field - 4 x 100m Relay     Isaha Garner,                  TVL      Boys                 RFA

Alex Mosca,

Julian Almestica,

Nicholas Impicciatore

2018     Track & Field -Shot Put                Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2018     Track & Field - High Jump            Isaha Garner                   TVL      Boys                 RFA

2018     Track & Field -200m                    Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2018     Track & Field -1500m                  Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA

2018     Track & Field -Steeplechase          Marian Draper                TVL      Girls                 RFA

2018     Track & Field -4 x 100m Relay      Sydney Lewis,                TVL      Girls                 RFA

Amara Jowers,

Mattison Hunt,

Olivia Griggs

2018     Track & Field -4 x 400m Relay      Aniya Miner,                  TVL      Girls                 RFA

Sydney Lewis,

Paige Gotch,

Amara Jowers

2018     Track & Field -Shot Put                Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2018     Track & Field -Discus                  Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2018     Track & Field -Pentathlon             Tailyn Frost                    TVL      Girls                 RFA

2018     Wrestling                                   Stephen Hildenbrandt       TVL      Boys                 RFA

2018     Wrestling                                   Spencer Pisaneschi          TVL      Boys                 RFA

2019     Indoor Track – LJ                        Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 1000m                  Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 55m                     Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 600m                    Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 1500m                  Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 3000m                  Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 4 x 200m Relay      Trinity Clark,                  TVL      Girls                 RFA

                                                            Johari Clark,

                                                            Danielle Lince,

                                                            Jalaina Fehn

2019     Indoor Track – 4 x 400m Relay      Alex Tapia,                    TVL      Girls                 RFA

                                                            Anna Nardslico,

                                                            Amara Jowers,

                                                            Noelle Mastraccio

2019     Indoor Track – 4 x 800m Relay      Gianna Capoccia,            TVL      Girls                 RFA

                                                            Avery Hildebran,

                                                            Emily Toth-Ratazzi,

                                                            Jalissa Luciano

2019     Indoor Track – SP                       Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – WT                      Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2019     Indoor Track – 600m                    Devon McClendon           TVL      Boys                 RFA **

2019     Indoor Track – 1000m                  Devon McClendon           TVL      Boys                 RFA

2019     Indoor Track – High Jump            Anthony Coney               TVL      Boys                 RFA

2019     Indoor Track – Long Jump            Isaha Garner                   TVL      Boys                 RFA

2019     Indoor Track – Shot Put                Brandon Laribee             TVL      Boys                 RFA

2019     Indoor Track – Weight Throw        Justin Swavely                TVL      Boys                 RFA

2019     Swimming – 200 Free                  Tanner Brawdy               CSC      Boys                 RFA

2019     Swimming- 1 m Diving                Riley Brawdy                 CSC      Boys                 RFA

2019     Swimming – 500 Free                  Jerome Gordon               CSC      Boys                 RFA

2019     Track & Field – Long Jump           Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – 1000m                Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – Discus                 Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – Shot Put              Sarah Crockett                TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – 3000m                Gianna Capoccia             TVL     Girls                 RFA

2019     Track & Field – 400m                  Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – Pentathlon           Tailyn Frost                    TVL      Girls                 RFA

2019     Track & Field – Long Jump           Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA **

2019     Track & Field – 1000m                 Gianna Capoccia             TVL      Girls                 RFA **

2020     Cross Country                             Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – 1000m                  Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – 1500m                  Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – 3000m                  Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – 600m                    Marlo Townsend             TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – LJ                        Olivia Griggs                  TVL      Girls                 RFA

2020     Indoor Track – 4 x 800m Relay      Avery Hildebran,             TVL      Girls                 RFA

                                                            Gianna Capoccia,

                                                            Marlo Townsend,

                                                            Jalissa Lauciano

2020     Swimming – 100 Breast St            Kara Williamson             CSC      Girls                 RFA

2020     Swimming – 100 Fly                    Imani Pugh                     CSC      Girls                 RFA

2020     Swimming – 400 Free Relay          Charlie Gilroy,                CSC      Boys                 RFA

                                                            Tanner Brawdy,

                                                            Jerome Gordon,

                                                            Oliver Dragojevic

2021     Indoor Track - 100m                    Kayleigh Bertini              TVL      Girls                 RFA

2021     Indoor Track- 400m                     Kayleigh Bertini              TVL      Girls                 RFA

2021     Indoor Track- 3000m                   Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2021     Indoor Track – Shot Put                Billie Mays, III               TVL      Boys                 RFA

2021     Indoor Track – Weight Throw        Ryan Swavely                 TVL      Boys                 RFA

2021     Swimming – 400 Free relay           Imani Pugh,                    CSC      Girls                 RFA

                                                            Savanna McCormick,

                                                            Alex Mecca,

                                                            Lydia Mullen

2021     Swimming – 200 IM                    Dominick Gratch             CSC      Boys                 RFA

2021     Swimming- 100m Breaststroke      Dominick Gratch             CSC      Boys                 RFA

2021     Swimming – 55m Free                 Tanner Brawdy               CSC      Boys                 RFA

2021     Swimming- 500 Free                    Tanner Brawdy               CSC      Boys                 RFA

2021     Swimming – 1 m Diving               Stone Mercurio               CSC      Boys                 RFA **

2021     Swimming – 100 Fly                    Joe Keeney                     CSC      Boys                 RFA

2021     Track & Field - 400m                   Logan Pratt                    TVL      Boys                 RFA     

2021     Track & Field - 800m                   Nathaniel Sletten             TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field -1600m                  Nathaniel Sletten             TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field - 3200                    Nathaniel Sletten             TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field - 4 x 800m Relay     Nathaniel Sletten,            TVL      Boys                 RFA

Logan Pratt,

Kaden Elliot,

Sven Van Haesel

2021     Track & Field - Shot Put               Billie Mays III                TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field - Discus                 Jacob Swavely                TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field - High Jump            Kaden McCaskill             TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field - Long Jump           Ryan Hanba                   TVL      Boys                 RFA

2021     Track & Field- 800m                    Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA**

2021     Track & Field- 100m                    Johari Taylor                  TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- 800m                    Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- 1500m                  Emily Toth-Ratazzi          TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- 100m H                Kaylee Bertini                 TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- 400m H                Kaylee Bertini                 TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- Steeplechase          Avery Hilderbran             TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- 4 x 100m Relay      Kaylee Bertini,                TVL      Girls                 RFA

Johari Taylor,

Olivia Griggs,

Mia Mirabelli

2021     Track & Field- 4 x 800m Relay      Avery Hilderbran,            TVL      Girls                 RFA

Julissa Luciano,

Emily Toth-Ratazzi,

Alexus Lennon

2021     Track & Field- Shot Put                Makayla DiPasqua           TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- Discus                  Alexis Kennedy               TVL      Girls                 RFA

2021     Track & Field- High Jump            Kaylee Bertini                 TVL      Girls                 RFA

bottom of page